Publikováno: 8. 8. 2017
Předmluva
V květnu roku 2016 měla společnost IT Revolution opět potěšení hostit 50 technologických vůdců a myslitelů z celé skupiny DevOps Enterprise na DevOps Enterprise fóru v Portlandu v Oregonu. Cílem fóra je vytvářet písemné návody, jak překonat největší překážky v komunitě DevOps Enterprise, podle poznatků, shromážděných nejlepšími odborníky v těchto oblastech.Ze shromážděné zpětné vazby a informací ze summitu společnosti DevOps Enterprise v roce 2015 identifikovala komunita čtyři klíčové oblasti, kterými mají zabývat fóra v následujícím roce:
- Vedení změny: Jaké jsou efektivní strategie a metody pro vedení změny ve velkých organizacích?
- Návrh organizace: Jak vypadají organizační schémata v organizacích, které úspěšně přijaly DevOps? Jaké jsou příslušné role a odpovědnosti a jak se změnily oproti tradičním IT organizacím?
- Moderní technologie: Jaké jsou moderní architektonické a technické postupy, které musí znát všichni technologičtí lídři?
- Soulad s požadavky a bezpečnost: Jaké má DevOps konkrétní možnosti, jak překlenout nedostatky v zabezpečení informací a dodržování předpisů, a ukázat auditorům a regulátorům, že existují účinné kontroly, které zabraňují, odhalují a odstraňují problémy?
Během oněch tří dnů jsme se rozdělili do skupin pro každou z klíčovou oblast a pustili se do práce, výběru týmů, někdy s přebíháním mezi týmy, do spolupráce, sdílení, argumentování … a psaní. Po skončení fóra skupiny strávily příští šest měsíců společně, aby dokončily a rozpracovali to, co společně začaly.
Konečný výsledek lze nalézt na stránce Fóra na webové stránce IT Revolution (http://itrevolution.com/devops_enterprise_forum_guidance) a všechny příspěvky z fóra, a to jak v letošním, tak minulém roce, jsou zdarma.
Společnost IT Revolution je hrdá na to, že sdílí výsledky tvrdé práce, nasazení a spolupráce úžasné skupiny lidí z fóra DevOps Enterprise Forum 2016. Naším přáním je, abyste získali cenný pohled na DevOps jako praxi.
Gene Kim | Listopad 2016 | Portland, Oregon
Jak překonat úskalí implementace automatizovaného testování starého kódu?
Vzory a praktiky DevOps si osvojuje mnoho organizací a těší se výhodám, které z toho plynou: větší rychlost. Větší stabilita. Větší angažovanost zaměstnanců. Více hodnoty. Tyto organizace však při tom často čelí překážkám, když se mají postarat o knihovny starších kódů, obzvláště tehdy, kdy se snaží uplatnit automatizované testování. Pachtí se s tím, kde s testováním začít a jak zdůvodnit vynaložené úsilí a často jsou ohromeni tím, značným množstvím práce. Kvůli těmto potížím to mnoho lidí vzdá předtím, než se o to vůbec pokusí – následně pak postrádají mnohé výhody, které může automatizované testování přinést.
Účel, struktura a určení dokumentu
Tento dokument řeší to, jak čelit a překonat problémy související s automatizací testování staršího kódu. Dále se podíváme na to, jaký typ společnosti může potřebovat automatizované testování a jaké je její typická organizační struktura. Probereme metodu, jak zdůvodnit automatizaci testování v rámci vaší organizace, kde se uvádí pilíře tohoto zdůvodnění, běžně se vyskytující námitky a taktiku jejich překonávání.
Předpokládanými čtenáři jsou všichni, kdož chtějí použít automatizované testování starších kódů a narážejí při tom na interní překážky jako:
- Řízení nebo company buy-in,
- Vytvoření prostoru v plánu a
- Rozpočtová omezení.
Doufáme, že díky tomuto dokumentu, který jsem vytvořili, se bude více lidí zabývat Tím, že jsme vytvořili tento dokument, doufáme, že se více lidí bude zabývat úkolem automatizace testování starších kódů, budou úspěšní ve svém úsilí implementovat nebo zvýšit používání automatizovaného testování, a nakonec si budou užívat výhody s ním spojené.
Naším cílem je postihnout to základní, co budete potřebovat k tomu, abyste vedli změny, a pomoci vám zapojit ty kolem, aby to zajistili. Tento dokument však nezahrnuje veškerou taktiku, nástroj nebo techniku, které budete pravděpodobně potřebovat.
Rovněž tak tento dokument nepředpisuje žádnou konkrétní „správnou cestu“, jak automatizovat testování starších kódů. Považujeme tento dokument za výchozí bod a očekáváme, že si svůj přístup přizpůsobíte vaší konkrétní organizaci.
Kromě toho, i když se v tomto dokumentu zmiňují konkrétní nástroje a technologie, nepreferujeme žádný z nich na úkor ostatních. Dobrých nástrojů a technologií existuje mnoho a „správné“ jsou ty správné pro vás a současnou situaci ve vaší společnosti.
V dokumentu se popisuje fiktivní organizace a prostředí, v němž existuje starší kód. Záměrem je vytvořit realistický a výmluvný kontext. Je zde nastíněn způsob, jak v takové organizaci zdůvodnit automatizaci testování staršího kódu a přístup, jak čelit obvyklým námitkám a úskalím tohoto zdůvodnění. Samozřejmě že i když si je mnoho organizací podobných, nejsou ani žádné dvě stejné. Budete tedy pravděpodobně přizpůsobit přístup k problému tak, aby odpovídal vašemu kontextu.
Implementing Test Automation for Legacy Code (975.37 Kb)
Štítky: Jaroslav Rokyta
Autor:: Kateřina Mrkvičková