itSM Prakticky LIVE 01 | Partnerský seminář EDU Trainings

Datum konání30. 4. 2020 17:00
Místo konáníEDU Trainings
AdresaBělehradská 347/54, 12000 Praha

 

JAK NA PROJEKTY? – INTUICE NEBO METODIKA?

Přednášku povedou zkušení lektoři:

Ludmila Vráželová & Jan Hospes

Anotace:  Jednou z celosvětově nejrozšířenějších metod pro řízení projektů je PRINCE2. PRINCE2 je postavena na nejlepší praxi (best practice) a zkušenostech z řízení tisíců projektů z řady odvětví a to jak v soukromé tak i státní sféře. Projektový manažer dostává do rukou sadu principů, tematických oblastí a procesů, které mu pomohou dodat projekt v požadovaném termínu, kvalitě a s daným rozpočtem.

Cílem workshopu je představení PRINCE2 a několika konkrétních vybraných praktik – Business Case, Projektový plán, Popis produktu a Risk Registr.  Poté bude následovat diskuse a sdílení konkrétních zkušeností účastníků z praxe k těmto tématům:

  • Možnosti využití PRINCE2 a konkrétních praktik v praxi. Využíváte tyto praktiky pro řízení projektů v praxi? Jak se vám osvědčily?
  • Jaké další praktiky, kromě výše zmíněných pro řízení projektů využíváte a proč? V čem vám pomáhají?
  • S jakými největšími problémy se při řízení projektů setkáváte a co vám pomáhá v jejich zvládání?
  • Řídíte projekty spíše „intuitivně“ nebo čerpáte z dostupných metod a best practices. Případně máte řízení metodicky „nařízeno“ zaměstnavatelem?
  • Vaše vlastní dotazy

Pro koho: Na workshopu jsou vítáni všichni se zkušeností z projektového managementu i bez, velmi vítané je zapojení do diskuse, sdílení vlastních zkušeností a názorů k projektovému managementu a to jak úspěchů, tak i překážek a potíží. Lze využít zkušeností lektora i účastníků z praxe pro vzájemná doporučení a hledání řešení konkrétních problémů.

Termín přednášky: 30. dubna 2020  |  17:00 – 18:00
Místo konání: online

 

Partnerský seminář pro členy itSMF zajišťuje společnost EDU Trainings – dodavatel školení a platinový partner 14. výroční konference itSMF.

 

Ludmila Vráželová, Nezávislá poradkyně, Konzultantka, školitelka

Ludmila je lektorkou a konzultantkou v oblasti IT governance s více než dvacetiletou praxí v oboru a zkušenostmi zejména ze zakázkového softwarového vývoje a IT service managementu. Mezi její zákazníky patří jak české, tak zahraniční společnosti mnoha oborů zejména telekomunikací, financí a farmacie. Vystudovala Informační technologie a je držitelkou mezinárodních certifikací EXIN DevOps Master, DASA DevOps Fundamentals, ITILv3 Expert, ITILv4 Foundation, PRINCE2, COBIT2019, IT4IT a SixSigma BlackBelt.

Ludmila je certifikovanou lektorkou DevOps dle standardu DASA a od roku 2017 vede workshopy v organizacích, které zavádí nebo zvažují zavádění DevOps. Věnuje se zejména kulturním aspektům DevOps a v této oblasti spolupracuje s týmem organizačních psychologů na vývoji přístupů pro zavádění agilního řízení a DevOps.

 

Jan Hospes, Freelancer, Consultant/Advisor

Procesní konzultant a lektor se širokou škálou manažerských zkušeností. Jeho doménou je poradenství v oblasti správy IT služeb, ITIL, IT Governance, včetně přípravy auditu, návrhu a implementace procesů a nástrojů, jakož i školení specialistů a manažerů. Zaměřuje se i na přípravu implementačního týmu, koučování, návrh řešení a relevantní procesní inženýrství.

 

 

Link pro přihlášení ZDE: https://pexip.me/stream/3f41785b-d170-4db8-aefb-5af0b6adbb43

Těšíme se na viděnou!